Książki dla 5 latka – książki dla 5-latków, które warto przeczytać

Wartościowa literatura dla dzieci to taka, która pomaga im rozwijać się intelektualnie i społecznie. Książki dla 5-latków powinny być więc pełne ciekawych historii i łatwych do zrozumienia dla najmłodszych. Poniżej znajduje się lista książek, które warto przeczytać 5-latkowi.

„Kaczka Dziwaczka” to jedna z najbardziej popularnych książek dla dzieci w Polsce. Historia o tytułowej kaczce, która nie chce być taka jak wszystkie inne, jest świetna dla 5-latków, ponieważ uczy ich akceptacji i szacunku do innych.

„Mały Książę” to kolejna propozycja na literaturę dla 5-latków. Książka opowiada o małym chłopcu, który mieszka na planecie B 612 i postanawia odwiedzić Ziemię. Podróż Małego Księcia jest pełna przygód, a także uczy życiowych wartości, takich jak przyjaźń i miłość.

Nasze propozycje

Zajmij się sobą, a reszta się ułoży – to motto, które warto wprowadzić już od najmłodszych lat. Książki dla 5 latka powinny być więc przede wszystkim łatwe do przeczytania i zrozumienia. Dobrze, jeśli będą także pełne humoru i nauki.

Poniżej prezentujemy nasze propozycje książek dla 5-latków, które na pewno spodobają się całej rodzinie:

  • “Zajmij się sobą, a reszta się ułoży” autorstwa Ewy Dolińskiej to idealna pozycja dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Książka jest łatwa w odbiorze, a także pełna humoru i nauki.
  • “Dobranoc, Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to klasyka literatury dziecięcej, która na pewno spodoba się całej rodzinie. Książka opowiada o przyjaźni, miłości i odwadze.
  • “Wielki brat” autorstwa Jakuba Ćwieka to kolejna propozycja dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Książka jest łatwa w odbiorze, a także pełna humoru i nauki.