Książki dla 5 latka do przedszkola – jakie wybrać?

Książki towarzyszą nam w życiu od momentu narodzin. Służą nie tylko do rozwijania wyobraźni, ale także do nauki języka i poznawania świata. Warto więc zadbać o to, aby nasze dziecko miało ich jak najwięcej.

Jednak nie każda książka będzie odpowiednia dla 5-latka, który rozpoczyna przygodę z przedszkolem. Powinna być ona interesująca i angażująca, a także dopasowana do jego możliwości i potrzeb. Dlatego wybierając książki dla 5 latka, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Pomożemy wam je przedstawić poniżej.

Sprawdź, co polecamy!

“Wielka księga dżungli” jest książką, która porusza wiele tematów. Zawiera ona historię o przyjaźni, poszukiwaniu tożsamości oraz odkrywaniu świata. Jest to idealna lektura dla 5-latka, który rozpoczyna przygodę z czytaniem. “Kot w butach” to zabawna i pouczająca historia o tytułowym bohaterze, który marzy o podróży do Paryża. Książka ta uczy szacunku do innych oraz pokory. Jest świetną lekturą dla 5-latka, który dopiero rozpoczyna naukę czytania.

“Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa” to klasyczna baśń o przygodach czworga rodzeństwa, które przenoszą się do magicznego świata Narnii. Książka ta uczy o odwadze i przyjaźni. Jest idealną lekturą dla 5-latka, który lubi baśnie i opowieści fantasy.

Książki dla 5 latka do przedszkola – jakie wybrać, aby się nie znudził?

Wybierając książki dla 5 latka, który uczęszcza do przedszkola, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, książki powinny być dopasowane do wieku dziecka – nie mogą być ani zbyt trudne, ani zbyt łatwe. Po drugie, warto wybrać książki o tematyce, która interesuje dziecko. Jeśli wiemy, że naszemu maluchowi bardzo podoba się np. samochody, możemy wybrać książki o tym motywie przewodnim. Książki dla 5 latka powinny także być atrakcyjne wizualnie – powinny mieć dużo kolorowych ilustracji i czytelną czcionkę. Pamiętajmy też o tym, aby kupować książki w dobrej jakości – nie muszą być drogie, ale muszą być solidnie wykonane i posłużyć dziecku przez długi czas.

Książki dla 5 latka do przedszkola – jakie są najpopularniejsze?

Jakie książki są najpopularniejsze wśród 5-latków przechodzących do przedszkola? Z pewnością jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ każde dziecko ma inny gust. Niemniej jednak istnieje kilka książek, które cieszą się dużym zainteresowaniem w tej grupie wiekowej. Do najpopularniejszych należą na pewno „Kubuś Puchatek” A.A. Milne oraz „Mały Książe” Antoine de Saint-Exupéry’ego. Są to książki, które opowiadają o przygodach i przeżyciach, dzięki czemu dzieci mogą łatwo się z nimi utożsamić. Ponadto słyną one ze swojej pięknej ilustracji, co dodatkowo przyciąga uwagę maluchów.